Aktualności

MonneEU

ZAPROSZENIE

„Zespół projektowy ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych tematyką praw podstawowych w Europie na Międzynarodową Konferencję Naukową Jean Monnet Module pt. „Europa, demokracja i prawa podstawowe”, która odbędzie się w dniach 2-3 czerwca 2022 r. na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Szczegóły, call for papers oraz kwestie organizacyjne znajdują się na stronie konferencjiProtection of Fundamental Rights in the European Union | Konferencja „Europa, demokracja i prawa podstawowe” 2-3.06.2022 (up.krakow.pl)

tesy

plakat

I Studencka Konferencja Naukowa: „Dobrostan zwierząt. Przypadek psa”

 

I Studencka Konferencja Naukowa: „Dobrostan zwierząt. Przypadek psa”. Konferencja jest skierowana do wszystkich, którym na sercu leży dobro zwierząt a szczególnie psów.🐶

Ma ona wymiar interdyscyplinarny i jej celem jest przedstawienie zagadnienia dobrostanu zwierząt ze szczególnym uwzględnieniem problematyki psa w wymiarze prawnym, filozoficznym, socjologicznym i biologicznym. Konferencja odbędzie się 21 października 2021 w trybie stacjonarnym (AULA A1, ul. Podchorążych 2) i online.

Udział w Konferencji jest BEZPŁATNY lecz ze względu na wymogi sanitarne konieczna jest rejestracja na stronie przez  Formularz zgłoszeniowy 

Do uczestnictwa w Konferencji zostali zaproszeni wybitni eksperci zajmujący się kwestiami związanymi z prawami zwierząt:
adw. Jowita Grochowska, Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Białymstoku
inż. Jacek Lewkowicz, sędzia międzynarodowy prób pracy (obedience), instruktor szkolenia psów, właściciel Szkoły Tresury Psów Hitt Dog
dr hab., prof. UAM Hanna Mamzer, socjolożka, biegła sądowa
prof. dr hab. Tomasz Pietrzykowski, filozof prawa, radca prawny, prorektor Uniwersytetu Śląskiego
dr hab., prof. UP Marcin Urbaniak, kognitywista, bioetyk, zoopsycholog
lek. wet. Jerzy Bakowski, specjalista chirurgii weterynaryjnej
mgr Agnieszka Lusina, hodowca FCI
adw. Piotr Rachwał
adw. Joanna Szpiega-Bzdoń

 PROGRAM KONFERENCJI

Na Konferencji Studenci będą prezentowali wyniki przeprowadzonych analiz z różnych dziedzin nauki mając jednocześnie możliwość skonfrontowania ich z opiniami zaproszonych ekspertów.
Serdecznie zapraszamy!

 Link do wydarzenia:

 https://www.facebook.com/events/260040262637964/?active_tab=about

 

INFORMACJA

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji studiów podyplomowych:
Kryminalistyka i psychologia kryminalistyczna – rekrutacja do 18 października

Ochrona danych osobowych w jednostkach administracji publicznej (Inspektor Ochrony Danych) – rekrutacja do 18 października

Prawo dla urzędników nieprawników – rekrutacja do 18 października
Prawo inwestycyjno-budowlane – rekrutacja do 15 października
Zajęcia będą odbywać się w niektóre weekendy, w formie zdalnej (można studiować w domu lub w każdym innym miejscu – wystarczy komputer i łącze internetowe) – MS TEAMS umożliwia dobrą komunikację.

Szczegółowe informacje o studiach znajdują się w zakładce Studia podyplomowe.

Dyrekcja Instytutu Prawa i Ekonomii
people-2557399_640

Forma zajęć w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022 na studiach stacjonarnych – prawo i ekonomia społeczna

Z uwagi na aktualny stan pracy (uchylenie rozporządzenia z dnia 10 lutego 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, a także wydanie w dniu 6 września 2021 r. przez Prorektora ds. Kształcenia i Rozwoju zarządzenia Nr RKR.Z.0211.9.2021 zmieniającego zarządzenie w sprawie organizacji procesu dydaktycznego w roku akademickim 2021/2022) wszystkie lub większość (w zależności od rocznika) zajęć w grupach (zajęć audytoryjnych i konwersatoryjnych) będzie prowadzona w salach, natomiast wykłady co do zasady w MS Teams lub Moodle.

W przypadku zmiany sytuacji zdrowotnej lub prawnej decyzja co do formy zajęć w semestrze zimowym może zostać zmieniona.

Dyrekcja IPE